Technologia RFID - systemy identyfikacji - kontrola przepływu towarów w oparciu o fale radiowe
          pl   en

Technologia RFID

RFID (Radio Frequency Identification) to technologia, która umożliwia kontrolę przepływu towarów w oparciu o fale radiowe

Odczyt i zapis danych odbywa się zdalnie, w czasie rzeczywistym, co przyspiesza i automatyzuje wszystkie procesy. Poszczególne urządzenia RFID integrowane są w systemy. System RFID działa w oparciu o następujące urządzenia:

  • tag (transponder) bierny lub aktywny
  • antenę
  • urządzenie czytająco-programujące (czytnik, terminal), które zawiera nadajnik i dekoder

System RFID składa się z urządzeń czytających, oprogramowania oraz drukarki etykiet umożliwiającej również programowanie tagów. HDF Polska Sp. z o.o. oferuje zarówno poszczególne urządzenia działające w technologii RFID, jak i całe, zintegrowane systemy wraz z odpowiednim oprogramowaniem. Systemy RFID można wykorzystywać np. do rejestracji i monitorowania przepływu towarów lub dokumentów, zwierząt, kontenerów, palet, pojazdów, materiałów metalowych i niemetalowych. Możliwości wykorzystania tej technologii są bardzo szerokie, czego dowodem są pierwsze wdrożenia przeprowadzone w USA i w Europie Zachodniej. RFID wdrożył przemysł farmaceutyczny (m.in. firma Pfizer - producent Viagry), sieci handlowe (np. Wal-Mart, Tesco), branża logistyczna (np. DHL)

AX: