To niezawodne urządzenie otrzymało certyfikat militarny MIL-STD-810G po przejściu serii testów, zostało także odznaczone certyfikatem IP67, a dodatkowo wytrzymuje upadek z wysokości ponad 2 m - jest to najlepszy wynik w tej klasie tabletów. Dzięki takim osiągom XC6 dobrze sprawdzają się w najbardziej wymagających warunkach pracy, np. na magazynach i obszarach wysokiego zapylenia, w fabrykach i miejscach gdzie narażone są na zachlapania lub serię innych uszkodzeń.

Tablet wyposażony został w procesor 4 generacji Intel Core i5 - dwukrotnie zwiększa to jego wydajność w stosunku do serii iX104 i pozwala na sprawne działanie właściwie każdej aplikacji, co usprawnia szybkość przesyłania i odbierania danych, a także maksymalizuje komfort pracy. XC6 posiada także 16GB pamięci DDR3L RAM, a dodatkowym jego atutem jest aktywny system zarządzania termicznego Xplore.

Urządzenie wzbogacone zostało o wyświetlacz nowej generacji, oferujący o 30% zwiększoną jasność, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w użytku w bezpośrednim świetle słonecznym, a odczyt będzie możliwy pod dowolnym kątem. Odporny dotykowy ekran jest wyjątkowo czuły - może być obsługiwany zarówno w rękawicach, jak i mokrymi dłońmi. Użytkownicy serii XC6 mają do wyboru pięć różnych konfiguracji tak by sprostać ich indywidualnym wymaganiom. Więcej informacji