BENS G4 - Profesjonalny Serwer Wydruków
          pl   en

BENS G4 - Profesjonalny Serwer Wydruków

BENS to nowoczesna technologia zapewniająca niezależny od systemu operacyjnego serwer druku w postaci urządzenia z pamięcią SSD. Pracuje on jako serwer wydruku dokumentów i udostępnia obsługę zadań drukowania, obejmującą rozmaite usługi: od automatycznej zmiany formatu (np. z A4 na A5), poprzez zmianę koloru (na czarno-biały) oraz dodanie do wydruku logo, nagłówka, stopki czy kodu kreskowego, po bardziej zaawansowane działania jakimi jest na przykład inteligentne rozdzielanie wydruków na poszczególne urządzenia w przedsiębiorstwie. Istotną zaletą systemu BENS jest jego elastyczność: nowe filtry mogą być łatwo przesyłane i uruchamiane bez konieczności modyfikacji oprogramowania. Dla każdej drukarki można zdefiniować kilka różnych filtrów.

Zalety serwera Bens G4:

  • Bens G4 jest kompatybilny z drukarkami wiodących producentów: Lexmark, Konica Minolta, Ricoh, HP oraz ze wszystkimi innymi drukarkami sieciowymi i USB.
  • Serwer wydruków zarządza wszystkimi zleceniami. To właśnie tam początkowo trafiają zlecone wydruki, a w następnej kolejności zostają w odpowiedni sposób automatycznie przekonwertowane za pomocą wybranych plugin'ów (może zostać zmieniony ich rozmiar, format, kolor, szablon i wiele innych). Dopiero po wprowadzeniu w nich odpowiednich zmian za pomocą konwertera wydruków, przesyłane zostają na przypisane im drukarki.
  • Serwer kodów kreskowych pozwala na automatyczne wprowadzanie do dokumentów odpowiednich kodów kreskowych, za pomocą przypisanych im tokenów. Dzięki temu rozwiązaniu Bens potrafi automatycznie przewidzieć i zlecić umieszczenie odpowiedniego kodu kreskowego w pliku, przed jego wydrukiem.
  • Inteligentny print spooler daje między innymi możliwość automatycznej analizy i rozpoznania wydruku, a zawarte w nim plugin'y potrafią rozdzielić poszczególne dokumenty i samodzielnie przekierować posortowane elementy do wydruku na określonych urządzeniach. 
  • PDF Converter potrafi konwertować język PCL do pliku PDF, dzięki czemu istnieje możliwość wygenerowania podglądu dokumentów przed ich wydrukowaniem.
  • Oprogramowaniem Bens G4 można zarządzać za pomocą każdego urządzenia z aktywną przeglądarką - wystarczy tylko zalogować się na odpowiedniej stronie internetowej, wpisując login oraz hasło. Daje to nieograniczone możliwości sprawowania kontroli nad wydrukami oraz monitorowania ich w dowolnych okolicznościach. To rozwiązanie zapewnia niezwykły komfort pracy oraz pozwala na przechowywanie wszystkich zleceń w jednym miejscu.
  • Dzięki funkcji "failover" każdy zlecony w Bens G4 wydruk zakończy się powodzeniem. Nawet w przypadku awarii serwera wszystkie wydruki zostaną przekierowane na urządzenie zapasowe, które rozpocznie kontynuację pracy.
  • Bens G4 stanowi doskonałe wsparcie dla drukarek wysokowydajnych, pozwalając na wydruk nawet 1000 stron w ciągu minuty!
  • Bens G4 jest w stanie obsługiwać dowolną liczbę urządzeń drukujących, bez znaczenia czy przedsiębiorstwo posiada 5, 50 czy 500 drukarek.
  • Bens G4 występuje w postaci stacjonarnego urządzenia plug-and-play o z góry określonych parametrach oraz maszyny wirtualnej, której parametry mogą być modyfikowane i rozszerzane w dowolny sposób, w zależności od potrzeb Klienta.
AX: