BENS - maszyna wirtualna
          pl   en

Bens - urządzenie wirtualne

bens wirtual

Profesjonalny serwer wydruków może występować pod postacią maszyny wirtualnej. Takie rozwiązanie daje użytkownikom większą swobodę w korzystaniu z szerokiego wachlarza jego przydatnych funkcji.

Dzięki pracy serwera Bens G4 w środowisku wirtualizacyjnym, instalacja oraz konfiguracja maszyny jest niebywale szybka i prosta do wykonania.

Oczywistą korzyścią dla użytkowników jest brak ograniczenia sprzętowego maszyny wirtualnej oraz konieczności jej fizycznej instalacji w przedsiębiorstwie. W zależności od zapotrzebowania Klientów istnieje możliwość optymalizacji parametrów urządzenia: rozszerzania pamięci RAM, powiększania pojemności dysku oraz wydajności procesorów. Dodatkowo, maszyna wirtualna nie wymaga wygospodarowania dodatkowego miejsca w celu jej przechowywania, pozostaje również wolna od wszelkiego rodzaju przewodów stosowanych w tradycyjnych urządzeniach.

Zaletą płynącą z użytkowania platformy wirtualizacyjnej jest również wysoka dostępność maszyny wirtualnej, co zapewnia automatyczną reakcję Bens'a w przypadku wystąpienia ewentualnej awarii drukarek i natychmiastowe przeniesienie zleceń na inne urządzenie, w celu dokończenia serii wydruków.

Klienci cenią sobie także bezpieczeństwo w przypadku wykonywania testów oraz aktualizacji. Dzięki maszynie wirtualnej istnieje możliwość wykonania snapshota (stanu zamrożonego), dzięki któremu można dokonać zmian w Bens G4, sprawdzić ich wynik, a w przypadku nieudanej próby - przywrócić dawny stan urządzenia bez żadnych konsekwencji.

Procedura instalacji maszyny wirtualnej jest zaskakująco łatwa:

Klient otrzymuje obraz maszyny wirtualnej w postaci jednego pliku i instaluje go w swoim środowisku wirtualizacyjnym (zazwyczaj jest to VMware ESXi czy też XenServer lub Hyper-V). Szczegóły procesu instalacji zawarte są w instrukcji VMware Server i wymagają zaledwie kilku kliknięć. 

Na każdym etapie instalacji oraz konfiguracji maszyny wirtualnej zapewniamy wsparcie techniczne oraz pomoc naszych specjalistów.

AX: