System mobilnego wydruku i weryfikacji etykiet z kodami kreskowymi dla producenta wyposażenia samochodów osobowych
          pl   en

System mobilnego wydruku i weryfikacji etykiet z kodami kreskowymi dla producenta wyposażenia samochodów osobowych

 Przygotowany system informatyczny dla produkcji ma za zadanie wsparcie końcowego etapu procesu wytwarzania. Gotowe wyroby dostarczane są do stanowiska kontroli jakości, gdzie odbywa się procedura sprawdzania zgodności zrealizowanego zlecenia. Pracownik przy użyciu urządzenia Pathfinder dokonuje odczytu zbiorczej etykiety z kosza magazynowego z produktami. Następnie drukuje etykiety z kodami kreskowymi, które poddawane są weryfikacji. Jeśli kod znajdujący się na etykiecie produktowej jest poprawny, kontroler przystępuje do naklejania go na gotowy wyrób. System wsparcia kontroli jakości nie pozwala pracownikowi wykonać żadnej czynności bez przeprowadzenia weryfikacji wydrukowanego kodu. Dzięki temu uzyskuje się pewność, że wszystkie naklejone etykiety będą poprawnie odczytane w następnych ogniwach łańcucha logistycznego, jak również to, że na danym produkcie będzie znajdowało się dokładnie takie oznaczenie, jak powinno. 

Wykorzystane w tym systemie komputerowego wsparcia produkcji wielofunkcyjne urządzenie Avery Dennison Pathfinder 6057 przyczynia się do znacznego podniesienia wydajności i komfortu pracy osób obejmujących stanowisko kontroli jakości. Pathfinder to przenośne, zintegrowane narzędzie, pełniące jednocześnie funkcję czytnika kodów kreskowych, terminalu, drukarki etykiet oraz aplikatora. Zaprojektowane przez HDF oprogramowanie dla produkcji pozwoliło na pełne wykorzystanie możliwości drzemiących w tym modelu. Wielofunkcyjność Pathfinder usuwa konieczność zakupu kilku różnych urządzeń do wyposażenia stanowiska pracy, a jego ergonomiczna budowa pozwala na wygodną pracę nawet przez wiele godzin.>

Zrealizowany przez HDF system informatyczny dla produkcji wspierający kontrolę jakości przyczynił się do optymalizacji końcowego etapu procesu wytwarzania. Dzięki wprowadzeniu go w polskiej fabryce naszego klienta, ograniczona została liczba pomyłek pracowników, a co za tym idzie, zwiększyła się wydajność pracy na stanowisku kontrolnym. Intuicyjna obsługa aplikacji pozwoliła pracownikom na szybkie zapoznanie się z nowym narzędziem, ułatwiając wdrożenie przygotowanego rozwiązania informatycznego.

Zamawiający oprogramowanie dla produkcji HDF jest jednym z największych w Europie producentów wyposażenia do samochodów osobowych. Produkowane przez niego elementy wykorzystywane są w pojazdach czołowych marek, m.in. BMW, Mercedes i Fiat.

AX: