Wsparcie kompletacji z użyciem mikrokiosku Motorola MK500
          pl   en

Wsparcie kompletacji z użyciem mikrokiosku Motorola MK500

 Zadaniem postawionym przed projektantami oprogramowania dla produkcji było przede wszystkim rozwiązanie problemu pojawiających się czasami niepełnych opakowań zbiorczych, które muszą zostać zarejestrowane przez aplikację. Jednocześnie skutecznie wyeliminowana została możliwość pomyłki – rozwiązanie daje pewność, że w danym opakowaniu zbiorczym znajdą się jedynie pudełka z określonym typem produktów. 

Pracownik przy pomocy mikrokiosku kontroluje zawartość kartonu dostarczanego z działu produkcji i drukuje odpowiednią etykietą zbiorczą, pełną lub niepełną – w zależności od liczby zaworów znajdujących się w opakowaniu. System komputerowy generuje raporty, które pozwalają na pełną kontrolę nad liczbą gotowych wyrobów schodzących z linii produkcyjnej, przekazywanych do dalszych ogniw łańcucha logistycznego. Dzięki wydrukowanej etykiecie, która zostaje umieszczona na kartonie z wyrobami, możliwa jest szybka, zautomatyzowana identyfikacja opakowania pod kątem jego zawartości, bez konieczności posługiwania się dodatkowymi dokumentami logistycznymi. 

Wdrożone rozwiązanie informatyczne przyczyniło się do usprawnienia końcowego etapu produkcji w polskim zakładzie naszego klienta. Pełna kontrola nad kompletacją wychodzących z fabryki wyrobów skutecznie przyczyniła się do optymalizacji procesów logistycznych związanych z odbiorem i dostarczaniem gotowych produktów.

Zastosowane urządzenie, mikrokiosk Motorola MK500, wyposażone jest w ekran dotykowy oraz wielokierunkowy czytnik kodów kreskowych 1D i 2D, co umożliwia pracownikom wygodną i wydajną pracę. 

P. Hannifin jest światowym liderem w produkcji systemów napędowych i sterowniczych, wykorzystywanych w różnych branżach – mobilnej, przemysłowej i aeronautycznej. Przygotowane na jego zamówienie oprogramowanie wspierające produkcję wykorzystywane jest w polskim zakładzie, gdzie wytwarzane są zawory stosowane w przemyśle motoryzacyjnym.

AX: