HDF Warehouse 3D
          pl   en

Wizualizacja stanów magazynowych 3D


Wielowymiarowe zarządzanie twoją przestrzenią magazynową.

Innowacyjne oprogramowanie zaprojektowane przez specjalistów HDF Polska kontroluje rotację towarów, a także wykonuje wizualizację aktualnego stanu magazynu i umożliwia wirtualne poruszanie się po jego powierzchni w formacie 3D!

Oprogramowanie jest w pełni zsynchronizowane z autentycznym magazynem , dzięki czemu pozwala na dokładną pracę w czasie rzeczywistym.

Za pomocą komputera możemy przemieścić się w dowolną część magazynu i kontrolować obecne zapełnienie regałów. O bieżącej zajętości informuje odpowiednie podświetlenie w intuicyjnej kolorystyce.
Poszczególnymi regałami można operować, obracając je w dowolny sposób i obserwując wszystkie poziomy z każdej perspektywy. 
Dzięki pracy w czasie rzeczywistym można na bieżąco monitorować procesy zachodzące na magazynie oraz aktualne zmiany w zajmowaniu i zwalnianiu przestrzeni magazynowych.

Poza częścią wizualizacyjną nasz system zwiera także pełne wyposażenie sprzętowe. Na hali magazynowej nasi fachowcy montują sieć czujników odbiciowych, umieszczonych na wszystkich poziomach regałów paletowych. Czujniki nieustannie komunikują się z kontrolerami, przesyłając do głównego komputera informacje o obecnej dostępności miejsc. Pozwala to na odpowiednie ich zagospodarowanie, a także bieżące uzupełnianie braków.

Sygnalizacja świetlna umieszczona przy każdym regale w czytelny sposób informuje o pustych i zajętych miejscach - moment zwolnienia danego obszaru aktywuje przejście z czerwonego na zielone oświetlenie, a także zmianę kolorystyki na ekranie wizualizacji:

  •  kolor zielony: miejsce wolne,
  • kolor czerwony: miejsce zajęte,
  • gradient: miejsce częściowo zapełnione.

Czujniki rejestrują także trasę przemieszczania się wózków widłowych, a ich precyzyjność pozwala na określenie dokładnego położenia i średniej prędkości z jaką poruszają się pojazdy. Dzięki temu, z poziomu aplikacji graficznej można kontrolować pracę wózkowych, a także na bieżąco usprawniać infrastrukturę magazynową i manipulacyjną.

W połączeniu z innowacyjną aplikacją obsługującą wizualizację wyświetlaną na ekranach, system stanowi kompleksowe oprogramowanie zwiększające elastyczność funkcjonowania magazynów.

AX: