System kontroli zgodności wyrobów z zamówieniem to gwarancja, że wyprodukowane towary są zgodne z zamówieniem złożonym przez Klienta. Program sprawdza też czy ilość wyrobów w opakowaniu zbiorczym jest zgodna z uwzględnioną w zamówieniu.
Zadaniem postawionym przed projektantami oprogramowania do kontroli wyrobów z zamówieniem było przede wszystkim rozwiązanie problemu pojawiających się czasami niepełnych opakowań zbiorczych, które muszą zostać zarejestrowane przez aplikację. Jednocześnie skutecznie wyeliminowana została możliwość pomyłki – rozwiązanie daje pewność, że w danym opakowaniu zbiorczym znajdą się jedynie pudełka z określonym typem produktów.
Pracownik przy pomocy mikrokiosku kontroluje zawartość kartonu dostarczanego z działu produkcji i drukuje odpowiednią etykietą zbiorczą, pełną lub niepełną – w zależności od liczby zaworów znajdujących się w opakowaniu. System oceny zgodności wyrobów z zamówieniem generuje raporty, które pozwalają na pełną kontrolę nad liczbą gotowych wyrobów schodzących z linii produkcyjnej, przekazywanych do dalszych ogniw łańcucha logistycznego. Dzięki wydrukowanej etykiecie, która zostaje umieszczona na kartonie z wyrobami, możliwa jest szybka, zautomatyzowana identyfikacja opakowania pod kątem jego zawartości, bez konieczności posługiwania się dodatkowymi dokumentami logistycznymi.
Wdrożony system oceny zgodności wyrobów przyczynił się do usprawnienia końcowego etapu produkcji w polskim zakładzie naszego klienta. Pełna kontrola nad kompletacją wychodzących z fabryki wyrobów skutecznie przyczyniła się do optymalizacji procesów logistycznych związanych z odbiorem i dostarczaniem gotowych produktów.
Zastosowane urządzenie, mikrokiosk Motorola MK500, wyposażone jest w ekran dotykowy oraz wielokierunkowy czytnik kodów kreskowych 1D i 2D, co umożliwia pracownikom wygodną i wydajną pracę.
P. Hannifin jest światowym liderem w produkcji systemów napędowych i sterowniczych, wykorzystywanych w różnych branżach – mobilnej, przemysłowej i aeronautycznej. Przygotowane na jego zamówienie oprogramowanie wspierające produkcję wykorzystywane jest w polskim zakładzie, gdzie wytwarzane są zawory stosowane w przemyśle motoryzacyjnym.
Więcej o systemie oceny zgodności wyrobów z zamówieniem przeczytasz TUTAJ