System kontroli jakości wykonania -
          pl   en

 

Systemy kontroli jakości wykonania

System do kontroli jakości wykonania jest narzędziem usprawniającym pracę kontrolerów jakości, którzy wizualnie sprawdzają poprawność obróbki wykonanej przez maszyny produkcyjne

Opis

Na monitorze umieszczonego na stanowisku roboczym komputera w formie czytelnych rysunków wyświetlane są kolejne kroki, jakie musi wykonać pracownik. Rysunki te przypominają mu o zalogowaniu się do systemu, odczytaniu numeru części i rodzaju wykrytego błędu oraz zapisaniu wprowadzonych informacji. 

Kontrola jakości odbywa się za pomocą czytnika kodów kreskowych. Dzięki odpowiednio przygotowanym arkuszom, na których umieszczone są zakodowane informacje, może szybko i bezbłędnie wprowadzić do systemu numer kontrolowanej części i rodzaj wykrytej wady oraz określić jaką operację chce wykonać. 

Po wskazaniu numeru części, której jakość wykonania w danym momencie sprawdza pracownik, na monitorze komputera wyświetlany jest odpowiedni rysunek. Przedstawia on konkretny element z oznaczonymi wszystkimi detalami, względem których przeprowadzona powinna być kontrola jakości produkcji. Pracownik, w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, odczytuje z arkusza numer wadliwego detalu. Wskazany detal automatycznie zostaje wyróżniony na rysunku, dzięki czemu pracownik może się upewnić, że wprowadził do systemu informacje o właściwej części i detalu.

Przygotowywane przez nas oprogramowanie na zamówienie może stanowić odrębną aplikację lub zostać zintegrowane z zewnętrznymi programami (systemy ERP, systemy MES, systemy zarządzania produkcją itp.).

AX: