pl   en

Systemy zarządzania magazynem

Realizowane przez nas oprogramowanie na zamówienie to systemy magazynowe klasy WMS (Warehouse Management System). Systemy zarządzania magazynem nie tylko dokumentują obrót materiałowy, ale także umożliwiają zarządzanie fizycznym przepływem materiałów przez magazyn. Podpowiadają i przypominają o kolejnych czynnościach, jakie powinien wykonać magazynier.

 

Opis systemu

Realizowane przez nas oprogramowanie na zamówienie to system WMS (Warehouse Management System). System WMS pozwala nie tylko dokumentować obrót materiałowy, ale także umożliwia zarządzanie fizycznym przepływem materiałów przez magazyn. Podpowiada i przypomina o kolejnych czynnościach, jakie powinien wykonać magazynier.
Wykorzystując techniki automatycznej identyfikacji, program magazynowy optymalizuje gospodarowanie przestrzenią magazynową i racjonalne rozmieszczanie zapasów. Systemy WMS wspomagają rejestrację i ewidencjonowanie (ilościowe, wartościowe, asortymentowe) stanów magazynowych. Są również przydatnym narzędziem analitycznym - zapewnia ciągły dostęp do gromadzonych i przetwarzanych danych o gospodarce magazynowej.
Zarządzanie magazynem wykorzystuje zaawansowane parametry optymalizacyjne, techniki automatycznej identyfikacji, globalne standardy identyfikacji GS1 (jest przygotowane do przyjęcia i wydania palet oznakowanych etykietami w standardzie GS1, co jest niezwykle istotne dla przedsiębiorstw będących elementem globalnego łańcucha dostaw). Współpracuje z aplikacją finansowo-księgową (program księgowy) i kadrowo-płacową.
Zakres funkcjonalny systemu WMS zależy bezpośrednio od potrzeb i oczekiwań Klienta. System zarządzania magazynem może być przeznaczony tylko do rejestracji dokumentów magazynowych i na ich podstawie obrazować stan magazynu. Natomiast wzbogacone o możliwości, jakie niosą ze sobą techniki automatycznej identyfikacji, systemy WMS charakteryzują się bardziej rozbudowanymi możliwościami realizacji operacji magazynowych. Klient może więc otrzymać rozwiązanie dopasowane do jego wymagań: prosty lub zaawansowany funkcjonalnie program do prowadzenia magazynu typu WMS.

mapa
kontakt