pl   en

Systemy zarządzania produkcją

Systemy zarządzania produkcją obejmuje całościowo wszystkie procesy realizowane w ramach działalności produkcyjnej przedsiębiorstwa: planowanie produkcji na początku , harmonogramowania i obliczania zapotrzebowania materiałowego,następnie rejestracja i kontrola kolejnych etapów procesu produkcyjnego oraz sterowanie produkcją, na raportach i zestawieniach kończąc.

Opis systemu

Systemy zarządzania produkcją obejmuje całościowo wszystkie procesy realizowane w ramach działalności produkcyjnej przedsiębiorstwa: planowanie produkcji na początku , harmonogramowania i obliczania zapotrzebowania materiałowego,następnie rejestracja i kontrola kolejnych etapów procesu produkcyjnego oraz sterowanie produkcją, na raportach i zestawieniach kończąc.
Zarządzanie produkcją składa się z wielu modułów. Ich liczba uzależniona jest nie tylko od wielkości przedsiębiorstwa, dla którego system jest tworzony, ale także od złożoności głównego procesu produkcyjnego, szerokości i głębokości wytwarzanego asortymentu wyrobów, typu produkcji: inaczej funkcjonuje system napisany z myślą o produkcji masowej niż w przypadku produkcji seryjnej lub jednostkowej.
Tworzone przez nas oprogramowanie na zamówienie dostosowane jest do indywidualnych potrzeb – aplikacje dedykowane mogą przyjąć różną postać, w zależności od wymagań klienta. Zarządzanie produkcją poprzez odpowiedni program może realizować założenia różnych klas systemów informatycznych (system MES, system ERP dla produkcji, system CAM etc.).

Rejestracja zakończenia każdej czynności, przy użyciu sprzętu zintegrowanego z systemem zarządzania produkcją, umożliwia śledzenie przebiegu produkcji w toku. Może się to odbywać z wykorzystaniem dodatkowych narzędzi, jak panele dotykowe, czytniki kodów kreskowych czy przenośne komputery przemysłowe. Wprowadzane przez pracowników na stanowiskach roboczych dane są automatycznie wysyłane do systemu i przetwarzane. Istotna jest również współpraca systemu z drukarkami etykiet, które pozwalają szybko wydrukować etykiety wewnętrzne na półprodukty, palety czy kartony oraz etykiety logistyczne w standardzie GS1. Oprogramowanie dla firm może być powiązane z urządzeniami automatyki przemysłowej, np. sterownikami PLC, umożliwiając bezpośrednie sterowanie produkcją. Dane zawarte w systemie zarządzania produkcją bez problemu mogą być przesyłane do zewnętrznej aplikacji, takiej jak program księgowy lub kadrowo-płacowy.

mapa
kontakt