System zarządzania produkcją
          pl   en

System zarządzania produkcją

System zarządzania produkcją MES obejmuje całościowo wszystkie procesy realizowane w ramach działalności produkcyjnej przedsiębiorstwa: planowanie produkcji na początku , harmonogramowania i obliczania zapotrzebowania materiałowego,następnie rejestracja i kontrola kolejnych etapów procesu produkcyjnego oraz sterowanie produkcją, na raportach i zestawieniach kończąc.

Opis systemu

System zarządzania produkcją obejmuje całościowo wszystkie procesy realizowane w ramach działalności produkcyjnej przedsiębiorstwa: planowanie produkcji na początku , harmonogramowania i obliczania zapotrzebowania materiałowego,następnie rejestracja i kontrola kolejnych etapów procesu produkcyjnego oraz sterowanie produkcją, na raportach i zestawieniach kończąc.
Zarządzanie produkcją składa się z wielu modułów. Ich liczba uzależniona jest nie tylko od wielkości przedsiębiorstwa, dla którego system jest tworzony, ale także od złożoności głównego procesu produkcyjnego, szerokości i głębokości wytwarzanego asortymentu wyrobów, typu produkcji: inaczej funkcjonuje system napisany z myślą o produkcji masowej niż w przypadku produkcji seryjnej lub jednostkowej.
Tworzone przez nas oprogramowanie na zamówienie dostosowane jest do indywidualnych potrzeb – aplikacje dedykowane mogą przyjąć różną postać, w zależności od wymagań klienta. Zarządzanie produkcją poprzez odpowiedni program może realizować założenia różnych klas systemów informatycznych (system MES, system ERP dla produkcji, system CAM etc.).

Rejestracja zakończenia każdej czynności, przy użyciu sprzętu zintegrowanego z systemem zarządzania produkcją, umożliwia śledzenie przebiegu produkcji w toku. Może się to odbywać z wykorzystaniem dodatkowych narzędzi, jak panele dotykowe, czytniki kodów kreskowych czy przenośne komputery przemysłowe. Wprowadzane przez pracowników na stanowiskach roboczych dane są automatycznie wysyłane do systemu i przetwarzane. Istotna jest również współpraca systemu z drukarkami etykiet, które pozwalają szybko wydrukować etykiety wewnętrzne na półprodukty, palety czy kartony oraz etykiety logistyczne w standardzie GS1. Oprogramowanie dla firm może być powiązane z urządzeniami automatyki przemysłowej, np. sterownikami PLC, umożliwiając bezpośrednie sterowanie produkcją. Dane zawarte w systemie zarządzania produkcją bez problemu mogą być przesyłane do zewnętrznej aplikacji, takiej jak program księgowy lub kadrowo-płacowy.

Dostosuj system zarządzania produkcją HDF MES do swojego biznesu

HDF MES  jest stale rozwijany przez zespół programistów firmy HDF Polska, dzięki temu jesteśmy wstanie dostosować program do indywidualnych potrzeb Zamawiającego.
System zarządzania produkcją, może zostać wzbogacony o indywidualne moduły, które najlepiej pasują do potrzeb Twojej firmy. Dzięki temu otrzymasz elastyczny system całkowicie dostosowany do działalności biznesu. W każdej chwili istnieje możliwość uzupełnienia struktury o kolejne funkcje.

Skontaktuj się z naszym działem handlowym w celu omówienia szczegółów związanych z dostosowaniem systemu CRM MES do wymagań Twojej firmy.

Tel: +48 71 71 65 301 lub za pomocą poniższego formularza.

Imię i nazwisko:
Adres e-mail: (*)
Telefon kontaktowy:
-
Dodatkowy opis:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w formularzu kontaktowym, przez HDF Polska Sp. z o.o. celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Podanie danych jest dobrowolne. Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną w zakresie ochrony danych osobowych dostępną tutaj (*)

Pole wymagane (*).

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 oraz art.14 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiegoi Rady (UE) 2016/679 dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku zprzetwarzaniem danych osobowych i swobodnym przepływem takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „RODO”) HDF POLSKA sp. z o.o. informuje, że:
 
  • każdy uczestnik  posiada prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania,usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem,  
  • każdy uczestnik ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych go dotyczących narusza przepisy RODO lub inne dotyczące ochrony danych osobowych;
  • dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji zgłoszenia z formularza kontaktowego
  • administratorem danych osobowych jest HDF POLSKA SP. Z O.O.
AX: